Organizacja wesela w restauracji

wesele w restauracji

Jako para młoda nie musicie wcale słuchać się innych w kontekście przygotowywania uroczystości, bo jeśli nie po drodze wam z bardzo hucznymi imprezami, na które zaprasza się trzysta osób, a już tym bardziej nie chcecie za coś takiego płacić (a nie są to małe pieniądze), jak najbardziej możecie zdecydować się na organizacje czegoś znacznie skromniejszego. Pozwoli wam na to praktycznie każda restauracja na wesele. Ona również pomaga w organizowaniu uroczystości weselnych, tak samo jak domy weselne, ale jednak jest od nich wyraźnie mniejsza, często bardziej przytulna w środku, a przy tym też dużo tańsza w wynajmie.

O wynajmie restauracji na wesele warto pomyśleć przede wszystkim wtedy, gdy ma się w planach przygotowanie mniejszej imprezy, na która zaprasza się co najwyżej jakieś sto, maksymalnie sto pięćdziesiąt osób. Oczywiście jeszcze mniejsze wesela też są wskazane. Jeżeli planujecie zaprosić wyłącznie najbliższych, ale naprawdę takich, z którymi utrzymujecie na co dzień bliskie kontakty, możecie wyprawić przyjęcie dla zaledwie czterdziestu czy pięćdziesięciu osób i to również będzie w porządku.

W restauracji weselnej można przygotować również niekoniecznie taką „normalną” imprezę weselną (nawet jeśli miałaby być ona mała), a po prostu bardziej wystawny obiad, na który zaprasza się już nawet nie czterdzieści osób, a dosłownie dwadzieścia czy wręcz dziesięć osób – rodziców, teściów i rodzeństwo oraz ewentualnie świadków. W takim przypadku restauracje na wesele mogą zarezerwować dla was wybraną część sali albo np. kilka stolików, w zależności oczywiście od waszych indywidualnych i konkretnych potrzeb.

W przypadku gdy restauracja na wesele ma posłużyć za typowe miejsce do przygotowania klasycznej imprezy weselnej, na ogół trzeba w niej zapłacić mniej więcej dwieście złotych za osobę. Liczcie się jednak z tym, że w restauracjach przeważnie nie ma dostępnych miejsc noclegowych, dlatego nocleg gościom należy załatwić oddzielnie, w jakimś innym miejscu.

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.